Elasticom_logo_header_4

Visionary Summit of Life and Business

FORUM KARLÍN, Praha, Česká Republika

5. dubna 2016, 12:30 – 18:00 h

Konference ELASTICOM 2016 je úspěšně za námi!

Elasticita.
Slovo, které je stále častěji skloňováno v mnoha oblastech lidského konání.
Klíčovou se stává schopnost adaptovat se a obstát pod tlakem zrychlujícího se vývoje.
Odpovědi i prostor pro Vaše otázky a mnohem více představí mezinárodní konference ELASTICOM 2016.

Buďte u toho, když společně představíme témata, která udávají směr nejen obchodní evoluci našeho regionu,
ale i našim životům.

TÉMATA

Konference je rozdělena do 3 tématických částí

cluster-bodyandmind
BODY & MIND

Lidské tělo vždy bylo, je a bude tím nejvíce fascinujícím prostředkem, kterým každý z nás disponuje. Jeho fascinující schopnosti a propracovaný mechanismus stojí jen krok za nekonečnou a nezlomnou elasticitou lidského ducha. Cluster, který odemyká vnitřní potenciál každého z nás a vždy stojí u zrodu velkých vynálezů, idejí a myšlenek, aby zároveň, coby konečný uživatel uzavíral pomyslný koloběh.

cluster-social
INTERNET & SOCIAL

Synonymum pružnosti a rychlosti. Platforma, která v současnosti ovlivňuje každý aspekt životů všech lidí na celém světě. Informace se nikdy nešířila rychleji, vzdálenosti nebyly kratší a zákazník nikdy nebyl blíž. Tomu kdo je schopen se pružně přizpůsobovat změnám, které internet a sociální média přináší, se otevírají všechny dveře a možnosti světa.

cluster-science
SCIENCE & INNOVATION

Věda, inovace a pokrok. Důkaz toho, jakou cestu jsme jako lidstvo ušli a zároveň ukazatel směru, kterým se tato cesta bude nadále ubírat. Hnací motor pokroku, rozvoje a růstu. Společenského, osobního i korporátního. Elastické pojivo všech elementů moderní společnosti a platforma, která vizionářům dovoluje poznat, pochopit a překročit hranice současnosti.

ELASTICOM_screen_EN_601

ŘEČNÍCI

Inspirativní lídři a ocenění odborníci

speaker-elachi

Charles Elachi

Ředitel NASA - Jet Propulsion Laboratory

Charles Elachi

Ředitel NASA – Jet Propulsion Laboratory

Charles Elachi

O řečníkovi

Ředitel NASA – Jet Propulsion Laboratory, viceprezident California Institute of Technology a jedna z nejúspěšnějších a nejvýraznějších osobnosti americké vládní agentury NASA (National Aeronautics and Space Administration). Se svým teamem se zařadil mezi skupinu lidí stojící za jedním z největších technologických úspěchů lidstva posledních let: přistání průzkumného vozítka Curiosity na Marsu. Své dlouholeté zkušenosti a schopnosti využívá při přednáškách o motivaci, leadershipu a teamové práci z prostředí NASA, které ve světě patří mezi ty vůbec nejoceňovanější.

speaker-montis

Jon Matonis

Spoluzakladatel Bitcoin Foundation

Jon Matonis

Spoluzakladatel Bitcoin Foundation

jon matonis

O řečníkovi

Jeden z klíčových a nejzásadnějších inovátorů, kreatorů budoucnosti všech bank, korporátů, plateb a digital currency. Jon Matonis je ekonom zodpovědný za rozšíření oběhu Bitcoinu a je označován za hlavního tvůrce měnové budoucnosti. Jeho kariéra zahrnovala vlivné vedoucí pozice v Sumitomo Bank, Visa, VeriSign a Hushmail. Pravidelně přispívá do prestižních časopisů Forbes
Magazine, American Banker a CoinDesk.
speaker-sanroma

Manel Sanroma

CIO města Barcelona

Manel Sanroma

CIO města Barcelona

manel sanroma

O řečníkovi

Od roku 2015 CIO Barcelony a také první prezident a předseda městské rady. Stál za transformací Barcelony do světového povědomí v odboru internetu, skupiny “smart cities”, zavedení inovativních technologických systémů. Za tuto práci byla Barcelona oceněna jako “Světové město mobilu” Malel Sanroma je členem několika výzkumných a akademických pracovních míst na několika katalánských univerzitách a má dlouholeté zkušenosti v oblasti sociálních aplikací na internet. Působil také jako správce v radě Internet Society.
speaker-pirk

prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Kardiochirurg IKEM

prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Kardiochirurg IKEM

jan pirk

O řečníkovi

Pan professor Jan Pirk je přednostou Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie, Institutu klinické experimentální medicíny IKEM v Praze a členem několika významných českých i zahraničních vědeckých orgánů a lékařských společností. Odoperuje v průměru 300 srdečních transplantací ročně. To není pouze o time managementu pod extrémním tlakem, ale i o preciznosti, která zachraňuje životy!

speaker-macgregor

Steven P. MacGregor, PhD

Spoluzakladatel LAB

Steven P. MacGregor, PhD

Spoluzakladatel LAB

steven macgregor

O řečníkovi

Spoluzakladatel Leadership Academy of Barcelona (LAB) a autor publikace Sustaining Executive Performance (www.mysep.net). Dr. MacGregor byl za posledních 5 let mentorem ve více než 1000 sezeních zaměřených na změny v zdraví a chovaní pro manažery společností jako Telefónica, Danone, IESE, IMD a BBC. Jako hostující vědecký pracovník na Stanfordu a Carnegie-Mellon je členem několika poradenských skupin pro mezinárodní konference. Také je recenzentem uznávaných vědeckých publikací, mezi které patří Industry and Innovation, AIEDAM, Journal of Engineering Design, International Journal of Design Creativity and Innovation a také Journal of the Knowledge Economy.

Mimo svoje vědecké úspěchy a zásluhy je také sportovcem mezinárodní úrovně – jako duatlonista reprezentuje FC Barcelona. Trénoval s olympijskými atlety, cyklisty Tour de France nebo šampiony soutěže Ironman. Narozen v Motherwellu, Skotsko. Nyní žije v Barceloně se svou ženou Pamelou, synem Matthewem a ovčákem Harrym. Často ho najdete běhat nahoru a dolů na kopcích za městem.

speaker-hes

prof. Ing. Luboš Hes, DrSc, Dr.h.c.

Mentor Technické Univerzity v Liberci

prof. Ing. Luboš Hes, DrSc, Dr.h.c.

Mentor Technické Univerzity v Liberci

lubos hes

O řečníkovi

Profesor Luboš Hes publikoval ve svém oboru na tři stovky odborných prací a je autorem 57 patentů. Je členem v osmi redakčních radách odborných textilních časopisů, ve vědeckých komisích mezinárodních konferencí, zabývá se posuzováním zahraničních PhD prací zaměřených na tepelný komfort textilií. Je držitelem ceny Ministerstva průmyslu projektu Česká hlava za významnou technickou či výrobní inovaci. Předmět Komfort textilií vyučoval  a modernizoval na vybraných katedrách v Portugalsku, Polsku, Německu, Rumunsku, Indii a Turecku.

 

speaker-sedlacek

Tomáš Sedláček

Makroekonomický stratég, NERV

Tomáš Sedláček

Makroekonomický stratég, NERV

O řečníkovi

Ekonom, vysokoškolský pedagog a bývalý poradce prezidenta Václava Havla a ministra financí Bohuslava Sobotky. Sedláček se v roce 2009 stal členem Národní ekonomické rady vlády NERV, kde od roku 2011 zastává funkci garanta pro veřejné finance. Dále působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB, člen správní rady Nadačního fondu proti korupci a je autorem oceňovaných publikací Ekonomie dobra a zla. Sedláčkovo dětství částečně strávené v zahraničí, mezinárodní vzdělání a množství aktivit a funkcí, které zastává, z něj dělají jednoho z nejaktivnějších a nejvýraznějších postav nejen tuzemské ekonomické sféry.

speaker-kus

Jiří Kůs

Předseda Asociace nanotechnologickího průmyslu ČR

Jiří Kůs

Předseda Asociace nanotechnologickího průmyslu ČR

O řečníkovi

Propagátor nanotechnologií a konceptu Třetí průmyslové revoluce na území ČR. Přes 20 let působil v oboru průmyslové automatizace. Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jejíž vznik inicioval. Jiří Kůs vystudoval průmyslovou energetiku, později také sociologii a psychologii, což se může jevit jako definující pro jeho pohled na svět, v němž se mísí technologická přesnost, s humanitním náhledem a intuicí.

speaker-pojar

Tomáš Pojar

Cybersecurity expert, prorektor CEVRO Institut

Tomáš Pojar

Cybersecurity expert, prorektor CEVRO Institut

O řečníkovi

Český diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor soukromé vysoké školy CEVRO institut, poukazující mimo jiné na hrozby cyber-terorismu a ochranu virtuálního prostoru.Tomáš Pojar deset let působil v nevládní humanitární organizaci Člověk v tísni, osm let na postu ředitele. V roce 2005 začal působit na ministerstvu zahraničních věcí, kde zastával funkci náměstka pro dvoustranné vztahy a prvního náměstka pro bezpečností otázky, záležitosti EU a bilaterální vztahy s evropskými státy. V letech 2010 – 2014 zastával pozici českého velvyslance v Izraeli a patří mezi lidi otevřeně kritizující tzv. „politickou korektnost“ a populizmus. Jeho slovo v otázkách mezinárodní politiky ČR patří mezi to nejvýraznější.

speaker-carvan

Michael Carvan

Vědec, Výzkumný Technologický Institut

Michael Carvan

Vědec, Výzkumný Technologický Institut

O řečníkovi

Český vědec, podnikatel a vizionář, který se již řadu let věnuje jedněm z nejpalčivějších problémů současnosti, kterými jsou zpracování odpadu a docházející zdroje pitné vody. Carvanův přístroj dokáže vytvořit pitnou vodu například i z prasečí kejdy a stejně tak dokáže substanci přetvořit na pelety s výhřevností rovnající se dřevu. Jeho proces tak patří mezi ty nejúčinnější na světě. Sám Carvan věnuje veliké úsilí celosvětové osvětě a vidí uplatnění svých mechanismů v širokém spektru lidské činnosti od zemědělství po cestování na Mars, na které se zaměřuje ve svém aktuálním projektu Hydronaut.

speaker-yemi

Yemi A.D.

Choreograf, režisér a kreativní producent

Yemi A.D.

Choreograf, režisér a kreativní producent

O řečníkovi

Choreograf, režisér a šéf mezinárodní kreativní agentury JAD Productions. Během své kariéry se za několik let vypracoval z tanečníka mezi světovou choreografickou, režisérskou a kreativní špičku. Na svém kontě má mnoho ocenění jako MTV Award,  první místo na evropských eventových cenách EUBEA, nebo PIAF Award v kategorii Best Social Media Campain. Nejen díky jeho několikaleté spolupráci s americkou superstar Kanye Westem patří ve světě mezi výrazné hráče na poli art & business. Více než 15 let umožnuje mladým talentům nejen z ČR uplatnit se na mezinárodním trhu, sestavuje a vede realizační týmy eventových projektů v metropolích jako je Sydney, Singapur, Los Angeles a další. Yemi A.D. si po celou dobu dokázal zachovat silnou autorskou integritu a osobitost v tvorbě i přístupu k leadershipu, pro kterou je vyhledáván těmi nejnáročnějšími klienty.

speaker-subert-c

Vít Šubert

Ředitel divize Firemní zákazníci O2 Czech Republic

Vít Šubert

Ředitel divize Firemní zákazníci O2 Czech Republic

O řečníkovi

Vít Šubert nastoupil do společnosti O2 Czech Republic v roce 2011 na pozici ředitele pro ICT & Presales, kde měl na starosti tvorbu a realizaci celofiremní ICT strategie. Před nástupem na tuto pozici pracoval několik let v oblasti marketingu a prodeje pro mnoho mezinárodních firem na území České a Slovenské Republiky. Přes šest let také působil jako regionální marketingový a produktový ředitel společnosti Dell Computer pro Skandinávii, Itálii, Irsko, Portugalsko, Řecko a Východní Evropu. Svou kariéru Vít Šubert zahájil v roce 1994 ve společnosti Pepsi-Cola a následně v Českém Telecomu v roce 1997. Coby ředitel divize Internet OnLine byl u zrodu a spuštění prvního komerčního internetu v České republice.

speaker-budnik-new-c

Tomáš Budník

Generální ředitel a předseda představenstva O2 Czech Republic

Tomáš Budník

Generální ředitel a předseda představenstva O2 Czech Republic

O řečníkovi

Tomáš Budník se v telekomunikacích pohybuje již více než dvacet let a patří tak mezi nejzkušenější osobnosti pohybující se na poli telekomunikací. Pracoval ve společnostech Inec, Český Telecom a GTS, kde zastával různé manažerské posty v oblasti prodeje, marketingu, péče o zákazníky a regulace. V rámci GTS se následně přesunul do technické oblasti a byl tak zodpovědný za plánování, výstavbu, rozvoj a provoz telekomunikační sítě. Mimo jiné dále vedl restrukturalizaci společnosti MobilKom – provozovatele sítě U:fon. V roce 2011 přišel jako konzultant a poradce do skupiny PPF, od července 2014 je generálním ředitelem O2.

PROGRAM

Časový harmonogram dne

Registrace

12:30

Opening Show

 JAD Dance Company

13:30

Úvodní slovo

 Vít Šubert

13:40

BODY & MIND: No Limits

 Yemi A.D.

13:50

BODY & MIND: Tělo jako stroj

 Jan Pirk

14:05

BODY & MIND: New Challenges

 Steven P. MacGregor

14:20

BODY & MIND: PANEL DISCUSSION

 Yemi A.D., Jan Pirk, Steven P. MacGregor

14:35

Coffee Break

14:45

INTERNET & SOCIAL: Osobní digitalizace

 Tomáš Sedláček

15:00

INTERNET & SOCIAL: Cyber Security

 Tomáš Pojar

15:15

INTERNET & SOCIAL: Smart City

 Manel Sanroma

15:30

INTERNET & SOCIAL: PANEL DISCUSSION

 Tomáš Sedláček, Tomáš Pojar, Manel Sanroma & specilání host Youtuber Johny Machette

15:50

Coffee Break

16:00

SCIENCE & INNOVATION: Highlights

 Radek Špicar

16:15

SCIENCE & INNOVATION: Živá voda

 Michael Carvan

16:20

SCIENCE & INNOVATION: Nanotechnologie

 Jiří Kůs

16:30

SCIENCE & INNOVATION: Inventing the NEW

 Luboš Hes

16:40

SCIENCE & INNOVATION: Bitcoin Revolution

 Jon Matonis

16:55

SCIENCE & INNOVATION: Zero Tolerance

 Charles Elachi

17:15

SCIENCE & INNOVATION: PANEL DISCUSSION

 Radek Špicar, Charles Elachi, Jon Matonis, Luboš Hes, Jiří Kůs, Michael Carvan

17:35

Závěrečná řeč

 Tomáš Budnik

17:50

Závěr konference

18:10

POTVRDIT ÚČAST

Účast na konferenci Elasticom je pouze pro zvané hosty a pozvánka je nepřenosná na další osoby.


KONTAKT

Pokud máte jakékoliv otázky ohledně konference,
neváhejte se na nás obrátit.

ADRESA

Konference se bude konat v:

FORUM KARLÍN
Pernerova 51
186 00, Praha 8
Od 12:30 do 18:00 hod.

email-icon

KONTAKT

Máte otázky? Stačí nám napsat!

.
O2_konference_2016@o2.cz
.
.

TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI NA KONFERENCI ELASTICOM!

zpátky na začátek stránky